استارت آپ Apcolor

تولیدکننده انواع سامانه­ های گندزدایی آب از نوع تولید هیپوکلریت سدیم در محل یا الکتروکلرینیشن / اکترولیز (Electrochlorination) در دو نوع آب دریا و براین (آب نمک)، با بیش از 10 سال سابقه در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب

رایج­ترین روش‌های ضدعفونی ­کننده و گندزدایی آب شرب شهری و روستایی می­ توان به کلر، سدیم هیپوکلریت، پرکلرین، دی ­اکسید کلر، برم، ازون و… اشاره کرد. از سدیم هیپوکلریت به عنوان مناسب­ترین روش جهت گندزدایی آب شرب استفاده می‌شود که با فرآیند الکترولیز از محلول آب و نمک تولید می‌شود.

مزایا:

  • گندزدایی آب‌شرب در محل
  • مجهز به سیستم کنترل برای تنظیم دقیق مصرف برق پایین
  • عدم نیاز به حمل و نقل مواد خطرناک همچون گاز کلر
  • پایداری محصول بالا
  • مصرف پایین آب نمک برای تولید کلر مورد نیاز برای گندزدایی آب شرب

تکنولوژی پیشرفته الکتروکلرینیشن آب دریا/ آب نمک را با برند تجاری APCLOR با هدف تولید محلول هیپوکلریت سدیم (آب ژاول) را برای اول در داخل کشور به طور کامل طراحی نموده و سال هاست در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به عنوان تنها تولیدکننده ایرانی و خوشنام این سامانه ها شناخته شده است.

این مجموعه در طراحی، بهینه­ سازی و ساخت الکترولایزرها  و همچنین طراحی و اجرای پلنت­ های کلرزنی مبتنی بر هر دو سیستم آب دریا و آب نمک دارای تجربه و تخصص کافی بوده و با در اختیار داشتن سرمایه علمی فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت شریف و سایر دانشگاه ­های معتبر و تجربه متخصصان مجرب صنعت نفت و گاز و واحدهای فرآیندی آب و پساب در زمینه طراحی، ساخت، نصب، پیش راه اندازی و راه اندازی کامل واحدهای الکتروکلرینیشن در آبگیرهای دریایی، واحدهای تصفیه آب و پساب ، نیروگاه ها، پتروشیمی­ها و پالایشگاه­ های داخلی و خارجی فعالیت درخشان دارد. از جمله پروژه های موفق و بسیار مهم در این حوزه می­ توان به واحد کلر پتروشیمی مبین با ظرفیت آب در گردش 380 هزار مترمکعب بر ساعت، واحد کلر پالایشگاه اول پارس جنوبی، واحد الکترولایزر پتروشیمی مبین، پتروشیمی دماوند، انتقال آب خلیج فارس و… اشاره نمود.

واحد تحقیق و توسعه مهندسی، با در نظر گرفتن دانش روز دنیا و رصد جدیدترین رویه ­های تولید تکنولوژی به طور مداوم در برنامه ریزی و بهبود عمکلرد این واحدها و همچنین توسعه محصولات در خانواده های مشابه در تکاپو بوده به طوری که تاکنون چندین محصولی را به صنعت کشور معرفی نموده و بر حل مشکلات واحدهای صنعتی کشور کوشیده است.

محصولات

راههای ارتباطی

  • تهران، خیابان ستارخان، خیابان آفرند، پلاک 22

  • info[at]apclor.com

شتاب‌دهنده آبان، حامی و پشتیبان شما

از دانشگاه تا صنعت