رویدادها-افتتاح شتاب دهنده آبان

افتتاح شتاب دهنده آبان

باحضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، «آبان» شتابدهنده‌ای با هدف حمایت از تجاری سازی استارتاپ‌های حوزه آب و انرژی در شهرک صنعتی قدس افتتاح شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، در حاشیه افتتاح و بازدید از شتابدهنده آبان گفت: این بازدیدها با هدف شناخت نیازها و دغدغه‌های فعالان فناور و دانش بنیان، به صورت میدانی انجام می‌شود؛ تلاش می کنیم با شناخت و رفع نیازهای ساکنان زیست بوم کارآفرینی و نوآوری، محیط جدیدی برای نوآوری و کارآفرینی ایجاد شود.

آب یک مساله مهم و حیاتی است و ضرورت استفاده بهینه از این منبع حیات بخش، اهمیت استفاده از نوآوری را دوصدچندان می‌کند. احداث واحدهای پتروشیمی و صنعتی که این حوزه را به آب و اقتصاد پیوند زده، فعالیت شتابدهنده «آبان» توسعه و تجاری­سازی ایده­های نوآورانه را در حوزه آب و انرژی هدایت کرده است.

برج های هیبریدی، نمک زدایی پساب و بازچرخانی پساب ها از جمله فناوری هایی است که به کمک شتابدهنده آبان، وارد بازار تجاری می­شود.

این شتابدهنده تمرکزش را بر روی استارتاپ‌های سخت افزاری متمرکز کرده است و زیرساخت های لازم برای این که بتواند این استارتاپ ها را وارد بازار کند در اختیار استارتاپ‌های قرار می دهد. «آبان» با برگزاری یک دوره ۱۸ ماهه تجاری سازی، ورود ایناستارت­آپ­ها به صنایع هدف براساس یک مدل کسب و کار دانش بنیان را دنبال می­‌کند.

شتابدهنده آبان در شهرک صنعتی قدس مستقر است، تمامی نیازهای خود را در شعاع ۵۰۰ متری داشته و از این ظرفیت­ها برای تولید محصول فناورانه بهره می‌­برد.

عضویت در خبرنامه آبان

برای دریافت رویداد‌ها و کارگاه‌های آموزشی ما ایمیل خود را وارد کنید